W skrócie

Mówią, że wypadki chodzą po ludziach – i tak, to prawda. Bywa, że zdarza się coś, czego się nie spodziewaliśmy i nie planowaliśmy. Czasem to zrządzenie losu, zbieg okoliczności, a czasem następstwo naszych własnych decyzji i wyborów, których konsekwencji nie przewidzieliśmy, a które, niestety, mają wpływ na dalsze życie. Nasze… i nie tylko nasze.

Klara, zdolna i ambitna młoda lekarka, odbywa specjalizację z chirurgii. Nie boi się ciężkiej pracy, wyrzeczeń i odpowiedzialności, chce zdobywać doświadczenie, piąć się po szczeblach kariery i jak najszybciej stać się lekarzem, który samodzielnie podejmuje decyzje – nierzadko takie, od których zależeć będzie zdrowie i życie pacjentów. I faktycznie, jej wiedza, upór, talent i zaangażowanie sprawiają, że jest bardzo dobrze zapowiadającym się przyszłym chirurgiem, jednak los szykuje dla niej pewną niespodziankę - pojawia się ktoś, kto sprawi, że jej życie już nigdy nie będzie takie jak przedtem. I to niezależnie, jaką decyzję podejmie…


Historia lubi się powtarzać. Albo raczej: zataczać koło. Niesamowite jest to, że tę samą osobę kolejny raz w życiu spotyka niemalże to samo. Różnicą jest jedynie to, że najpierw była skutkiem, a później – przyczyną. Czyjaś decyzja kiedyś zaważyła na życiu Klary, a teraz i ona musi stanąć przed wyborem, którego skutki dotkną nie tylko jej, ale jeszcze przynajmniej dwóch innych osób. Wielka odpowiedzialność, balast, którego prawdopodobnie już nigdy z siebie nie zrzuci. Bo To zostaje. Zawsze. Może w różnej formie, ale zawsze.

4 komentarze:

 1. który samodzielnie podejmować decyzje - który samodzielnie podejmuje decyzje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oo, tak, dziękuję. ;) Pierwsza wersja była 'który może samodzielnie podejmować decyzje' i pewnie dlatego zostało, a ja nie zauważyłam błędu. :)

   Usuń
 2. Witaj!
  Zapowiada się interesująco. Mam nadzieję, że nie zaprzestaniesz pisania! Będę tu częstym gościem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo intrygujący opis, zapowiada się ciekawie! :)

  OdpowiedzUsuń